Apie blogą

Truputis (na, gal ne visai truputis :) apie mane ir kodėl kodėl sukūriau šį tinklaraštį...

Nuo vaikystės domėjausi, kaip veikia žmogaus organizmas, man įdomi žmogaus fiziologija ir psichologija. Domėtis konkrečiai kosmetikos ingredientų poveikiu pradėjau prieš keletą metų. Niekada neturėjau idealios odos, nuolat ieškojau tinkamų priemonių. Apsigyvenus JAV mano odos būsena dar pablogėjo (spėju, kad pagrindinė to priežastis- chloruotas vanduo). Naudojamos priemonės pradėjo nebetenkinti, griebiausi kitų, tada dar kitų... Prasidėjo bandymų ir nusivylimų maratonas. O reklamos juk žadėjo aukso kalnus... Pasidarė įdomu, kiek reklamos pagrįstos (spėk iš trijų kartų...) ir ką realistiškai įmanoma padaryti pasitelkus paprastus kosmetinius ingredientus, kas įrodyta moksliškai, o kas yra tik rinkodaros triukas. Pradėjau atkreipti dėmesį ne tik į produkto pakuotės grožį bei pažadus, bet ir smulkias raideles kitoje pusėje- ingredientų sąrašą. Pradėjau kaupti literatūrą odos problemų, kosmetinių ingredientų, procedūrų tema, skaityti apie odos veikimo principus, profesionalias kosmetines, dermatologines procedūras, priemonių formulavimo subtilumus ir t.t. Kol kas dvi mano mėgstamiausios, labai išsamios, lengvai skaitomos ir rekomenduojamos knygos yra Paula Begoun "The Original Beauty Bible", 2009 ir Leslie Baumann "Cosmetic Dermatology: Principles and Practice", 2009.


Taigi, po ilgo domėjimosi dabar renkuosi priemones sistematiškai, pagal sudėtį ir moksliškai patvirtintus, veikiančius ingredientus. Pagaliau po truputį džiaugiuosi vis gražesne oda... Stebuklingų kremų, žinoma, nėra, bet yra būdų pataisyti daugumą odos problemų. Svarbu tik turėti realistines viltis, daryti informuotus sprendimus ir pasitelkti tinkamus "įrankius" bei nejausti spaudimo iš aplinkos. Jei Tau 30, visiškai nereiškia, kad „privalai“ pradėti naudoti priemones nuo raukšlių...


Netolimoje ateityje planuoju pagilinti žinias kosmetinės chemijos kursuose, o kol kas galiu tvirtai pasakyti, kad kosmetiniai ingredientai yra vienas didžiausių mano pomėgių, kuris, tikiuosi, kada nors peraugs į savą odos priežiūros liniją.

Apie patį blogą...
Aš apžvelgtų priemonių nebandau (jei kažką pati naudoju- parašau pastabą). Bandžiusių atsiliepimams yra kitų blogų, makeupalley ir t.t. Remiuosi išskirtinai ingredientų sąrašu. Kaip patyręs virėjas iš recepto gali nuspėti, koks išeis patiekalas, aš pasižiūrėjus į kosmetikos ingredientų sąrašą galiu nuspėti apytiksles ingredientų koncentracijas, pasakyti, kaip priemonė veiks. Tačiau... Kaip iš recepto negalima nuspręsti, ar Tau patiks patiekalo skonis, aš negaliu pasakyti, ar priemonė Tavo odai tiks ir pateisins Tavo lūkesčius. Kiekviena oda yra skirtinga, visi mėgsta skirtingas priemones ir tekstūras, tad tai yra labai subjektyvu. Visgi, kad ir kokia priemonė gera ar bloga mano akimis būtų, nepabandęs- nesužinosi. Remiuosi moksline informacija, tačiau turiu pabrėžti, kad tik išsakau savo nuomonę, savo požiūrį. Galiu ir klysti, informacija nuolat keičiasi, be to, vienos tiesos kosmetikoje nėra ir būti negali. Mano mintys- tik gairės, subjektyvūs pastebėjimai, kiekvienas prisitaiko, kas jam priimtina. Mano tikslas- ne išaukštinti kažkurią kosmetikos liniją ar "sudirbti" kitą, nes paprastai viena kompanija gamina tiek puikių, tiek vidutinių, tiek prastesnių priemonių. Tiesiog nuolat gaunu įvairių klausimų odos priežiūros tema ir pastebėjau, kad didžiajai daliai moterų trūksta laiko, sudėtinga susigaudyti, pagal kokius kriterijus reiktų rinktis kosmetiką ir kaip koreguoti rutiną, kai oda kelia problemų. Juolab, kai susistemintos, patikimos ir nešališkos informacijos lietuvių kalba yra didelis trūkumas.
Puikiai žinau, kad bus su manimi nesutinkančių, tai natūralu, bet aš atvira argumentuotai diskusijai, man nuolat knieti sužinoti kažką naujo, o diskusija gali būti to pradžia. Vadovaujuosi principu, kad mano oponentas teisus ir ieškodama faktų stengiuosi įrodyti, kad klystu aš. Sudėtinga :) bet tokiu būdu lengviau neužstrigti jau turimos informacijos, subjektyvios nuomonės burbule, likti objektyviu ir keisti savo požiūrį, jei tik tam yra pagrindo.

Taigi, mano blogo tikslas- kitiems padėti orientuotis kosmetinių ingredientų, odos priežiūros pasaulyje, sugriauti vieną ar kitą mitą, pasidalinti savo nuomone, išgirsti skirtingų nuomonių, padiskutuoti ir, tikiuosi, vis sužinoti ką nors naujo.


Dėkui, kad skaitai, tikiuosi būti naudinga :)

himalaia (Justė)


P.S. Tinklaraštis dar tik kuriamas, tad nesupyk, jog pradžioje bus daug pokyčių. Jei kyla klausimų, turi naudingų nuorodų, pasiūlymų, kaip pagerinti puslapį, kritikos, ar pastebėjai netikslumų ir t.t., gali parašyti komentaruose, naujame blogo forume (norint sukurti temą ar komentuoti forume registruotis nebūtina) arba į e-paštą kosmetikosanalize@gmail.com.
Sėkmės!

6 komentarai:

 1. Esi šaunuolė. Tikrai padedi atverti akis. Ačiū už tai.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Darai labai gera darba :) Aciu Tau uz tai. ;)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Man patiko, tiesiai sviesiai apie produktus. Laukiam tolimesniuatradimu.
  keep up the good job!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai patinka.dabar pries pirkdama kokia nors priemone,pradzioje pasidomiu,kas geriau,o tik tada perku.laukiu vis nauju atsiliepimu apie ivairias priemones.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Labai gaila, kad jau nebepildomas blogas. O siaip saunuole uz ideja ir pastangas ;)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Norėjau pagirti-šaunuolė,tikrai- daug naudingos informacijos....ačiū

  AtsakytiPanaikinti